Menu

THE BLACK CORNER akumulačný krb

obrazová dokumentácia

technická dokumentácia

Akumulačný krb je situovaný medzi kuchyňou s jedálenskou časťou a obývacej izby, čím funkčne rozdeľuje priestor na samostatné celky. Ústredným motívom krbu je rohová vložka s tmavým obkladom po stranách, ktorým sa vytvára charakteristický prvok krbu. Vzniknutej idei sme prispôsobili aj výber tmavej šamotovej výplne krbovej vložky. Kontrast medzi tmavým mramorovým obkladom a svetlo bielou jemnou omietkou plášťa krbu sme využili aj pri riešení lavičky a obkladov poličkiek.

Plášť krbu je vyhotovený z akumulačných platní HAFNERTEC, ktorých úlohou je akumulovať a sálať príjemné homogénne teplo do priestoru. Z dôvodu zabezpečenia optimálnej teploty plášťa obstavby je tepelný výkon krbovej vložky akumulovaný v akumulačných tvarovkách MEGNETHERM firmy Spartherm a modulových akumulačných prstencov firmy ORTNER. Tieto akumulačné hmoty umožňujú naakumulovať prebytok tepla, čím sa lepšie využije nárazová tepelná energie krbovej vložky. Zároveň sa predĺži akumulačná zotrvačnosť stavby a zvýši účinnosť spaľovania.

Proces horenia je plne riadení elektronickou reguláciu horenia GREND ECO, slovenskej firmy FireControls, vďaka ktorej je prevádzka krbu komfortná, bezpečná a s nižšou spotrebou dreva pri optimálnej účinnosti. 

/ späť na projekty
obrazova_dokumentacia
obrazova_dokumentacia
obrazova_dokumentacia
obrazova_dokumentacia
obrazova_dokumentacia
technicka_dokumentacia

Odborné články ako aj obrazové materiály sú duševným vlastníctvom autora ing. arch. tomáša krempaského a akékoľvek kopírovanie textov obrázkov a ich obsahu ako ich šírenie je možné len so súhlasom autora.